IMACON 2017 – Praha

Tým In Motion z České republiky postavil krásné tréninkové místa pro parkour a freerunning. Navštívili jsme některé z jejich akcí a jedním z nich byl IMACON 2017. Born to Trick atleti Denis Seliak, Jakub Halgoš byli pozváni jako moderátoři a Michal Marček jako porotce.

IMACON 2017

Společná fotka! Zdroj: Facebook – In Motion Academy

Bylo to třídenní parkourové a freerunningové setkání se sportovci z České republiky i ze zahraničí. Myšlenkou akce bylo shromáždit komunitu pod jednou střechou a společně si užívat čas. Učit se navzájem, vytvořit si nové přátele, překonat samého sebe a motivovat se aby jste mohli napředovat.

Pozvanými hosty byli zkušení Jaydn Clard a Alfie Green z Londýna v Anglii. Bylo příjemné setkat se s nimi a společně sdílet některé poznatky.

Viz video Jaydn Clark a Alfie Green:

Ale zpět k události. IMACON 2017 byl opravdu zábavný, můžete zde zažít spoustu volného tréninku. In Motion Academy je velká parkourová tělocvična s hodně možnostmi na trénink.

Parkour Speed run

Speed run byla první disciplína, na kterou se opravdu dobře dívá. Sportovci musí projít dráhu z bodu A do bodu B co nejrychleji. Každý sportovec měl čas na procvičení si tratě před samotným začátkem. Pak už měli jen jeden pokus, který byl měřen na čas. Tato disciplína měla dvě kola. Po prvním kole se šest sportovců dostalo do finále. Ve druhém kole byly dvě dráhy. Ty byly velmi dobře připraveny. Soutěžící se mohli rozhodnout, zda si vyberou nižší dráhu, která byla bezpečnější nebo vyšší, což bylo samozřejmě riskantnější, ale rychleji. Všichni sportovci ukázaly několik pěkných dovedností. Vítězem této disciplíny byl Tomaš Zonyga.

Viz Tomášov 1. speed run:

2. speed run:

Finálový run:

Skill challenge (výzva)

Byla druhá disciplína na IMACONe. Bylo to něco nového. Sportovci se museli kvalifikovat na tuto disciplínu tím, že udělali 12 výzev v parkouru. Výzvy se navzájem lišily a byly dobře připraveny. Každá výzva měla nějaký kreativní pohyb. Byly tam pohyby jako kong precíz, stridy, lache atď. Každý sportovec měl tři pokusy o získání každé výzvy. Pokud někdo udělal výzvu na první pokus, získal nejvyšší skóre. Po kvalifikačním kole postoupilo šest sportovců do finále. Ve finále měli tři výzvy. Všechny tři musely být dokončeny za 2,5 minuty. Zde měli neomezené pokusy. Každá výzva měla jednu těžší variaci, kde sportovci mohli získat více bodů. Bylo to hezké sledovat! Vítězem byl opět Tomáš Zonyga!

Viz další Tomáše (Zoniho) video:

Soutěž o nejstylovější run

Byla poslední disciplína na IMACONe 2017. Do poroty zasedli Michal Marček, Jaydn Clark a Alfie Green. Šest atletů soutěžilo v prvním kole. V této soutěži měli atleti dva běhy. Čtyři z nich se dostali do druhého finálového kola. Atleti ukázaly opravdu skvělé triky a pěkné plynulé runy! Byla to radost sledovat. Vítězem této disciplíny byl Petr Hubka.